Mama subiektywnie

O śnie, rodzicielstwie bliskości i wychowaniu. Dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej

Sukces to ja….i ty…i ty…i ty!

Jestem matką. Pewnie tak jak i ty. Jeśli zapytam cię „z czym kojarzy ci się słowo SUKCES?” to co odpowiesz?

Przyznam ci się do tego, że bardzo często na myśl o sukcesie mam te wszystkie domowe obrazy. Te wszystkie „pierwsze razy” dziecka, jak można to ująć. Pierwsza przespana noc – SUKCES. Pierwsza zjedzona łyżeczka marchewki – też SUKCES. Że już nie wspomnę o pierwszym kroku moich Pociech. Ale to wszystko nie są moje sukcesy. OK, w dużej mierze ja im kibicowałam, ja je wspierałam. Ale to natura, determinacja moich dzieci i ich wrodzona ciekawość świata zaprowadziły ich tam, gdzie teraz są – na pierwszym posiedzeniu na nocniku, chociażby 😉

A co z moimi, naszymi, KOBIECYMI sukcesami? Tych też jest całe mnóstwo. Tylko tak często o tym zapominamy. Prawda?

Kobieta, którą podziwiam, Olga Kozierowska (moją rozmowę z nią przeczytasz tutaj), powiedziała kiedyś, że na pytanie o swoje sukcesy, kobiety milczą lub pozostawiają puste miejsce na kartce, kiedy prosi je o wylistowanie tychże. Jakie to smutne. Zdecydowanie zbyt często zapominamy o swoich sukcesach, moje drogie!

Dlatego, jeśli chcecie przypomnieć sobie lub zwyczajnie macie ochotę pocelebrować swoją kobiecość, naszą przedsiębiorczość, pewność siebie, zaradność, to koniecznie zajrzyjcie na portal SUKCESTOJA.pl. Ja już tam jestem – i przygotowałam dla was fajne mikroszkolenie z PRu: „Public relations, czyli relacje bezcenne dla Twojego biznesu”. Ale co tam ja! Dlaczego o tym piszę? Bo wystartował fantastyczny program dla kobiet takich jak ty i ja.

2016-10-16

„Sukces TO JA”, w ramach którego powstało to szkolenie, to kompleksowy program wzmacniania aktywności zawodowej kobiet.  Oparty jest na dwóch kluczowych obszarach, czyli na poszerzaniu kompetencji i wiedzy oraz umożliwieniu wymiany doświadczeń i znalezienia inspiracji. Jeśli planujecie powrót na rynek pracy lub chcecie znaleźć inną pracę, a może chcecie podnieść swoje kompetencje by prowadzić własny biznes, to program „Sukces TO JA” jest właśnie dla was!

Koniecznie zajrzyjcie na portal www.sukcestoja.pl. Po co? Bo mnóstwo tam bezpłatnych warsztatów, konferencji i spora dawka fajnej wiedzy. Może i moje szkolenie wam się spodoba? Wideo-szkolenia, interaktywne wykłady, ćwiczenia i pigułki wiedzy – wszystko tam jest. Ja na pewno będę z niego korzystać i do tego samego was zachęcam. Nie tylko dlatego, że moje mikroszkolenie tam się znalazło. Ale przede wszystkim dlatego, że warto. A co warto?

Warto o sobie pamiętać

Każda z nas ma zbyt dużo na głowie, a zbyt mało czasu. Ale kiedy już go mamy, drogie Mamy, to dlaczego nie poświęcić go dla siebie? Egoistycznie? Nie! Po prostu z myślą o swojej przyszłości, o swojej karierze. O życiu po macierzyństwie 😉

 

warto się odważyć

Nam, matkom często brakuje odwagi by coś zmienić w swoim życiu. A dlaczego mamy nie brać byka za rogi? Coś wam powiem – ja tak zrobiłam jakiś czas temu. Z pasji do pisania (i z gadulstwa) stworzyłam bloga, który od chwili powstania jest dla mnie pasją i fantastyczną okazją do poznania tak ciekawych ludzi, jak Olga Kozierowska z Sukces Pisany Szminką, Monika Żochowska z GLOV, czy Dominka Nawrocka autorka książki „Kobieta i pieniądze”. One (i wiele innych moich rozmówczyń) odważyło się zrealizować swoje życiowe pasje i teraz żyją pełnią życia. Kto by tak nie chciał, prawda? 🙂

warto uczyć się od najlepszych

A od kogo, konkretnie? na portalu www.sukcestoja.pl  znajdziecie całą plejadę ekspertów, którzy przygotowali dla nas treści. Są wśród nich: Ewa Foley ceniona promotorka pozytywnego życia, doradca rozwojowy, Marzena Chełminiak dziennikarka radiowa, life coach, Joanna Ceplin, ekspert ds. skutecznej komunikacji w social media, twórczyni markaonline.pl,  Kamila Sidor założycielka Geeks Girls Carrots, Mariusz Andreasik, ekspert ds. sprzedaży, Marcin Osman, wspomniana Olga Kozierowska i wielu innych!

 

Do zobaczenia na portalu!