Mama subiektywnie

O śnie, rodzicielstwie bliskości i wychowaniu. Dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej

Raz, dwa, trzy… Maluch śpi. Czy istnieje recepta na zdrowy sen dziecka?

Ręka do góry, kto z rodziców NIGDY nie zmagał się ze snem swojego dziecka? Wybaczcie, ale widzę tylko garstkę łapek w górze.

„Niewyspany maluch jest rozdrażniony i niesforny. Trudniej mu nawiązywać kontakty z innymi. Jest mniej ciekawy świata, na czym cierpi rozwój intelektualny.” – mówi psycholożka, Marta Żysko-Pałuba. I trudno się z nią nie zgodzić.

Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego tak właśnie jest? Skoro wiadomo, że sen jest dla maluchów taki ważny, to dlaczego mamy z nim same problemy? I, co ważniejsze, jak je rozwiązywać i gdzie szukać pomocy? Na początek możecie się zwrócić…. do mnie 🙂 Od kilku miesięcy z myślą o nas wszystkich – wyspanych i NIEWYSPANYCH Rodzicach, tworzę „SLEEPCAST„, pierwszy w Polsce podcast wyłącznie o śnie dziecka. Co tydzień możecie go posłuchać o tutaj.

Powstał właśnie z potrzeby stworzenia miejsca pełnego ważnej, aktualnej i RZETELNEJ wiedzy dla Rodziców, którym sen ich dzieci nie jest obojętny. A pamiętacie pierwszy odcinek, mówiący o tym, jak ważny jest sen w życiu dziecka? Nie? To łapcie go tutaj:

A czy ty już znasz pierwszy w Polsce podcast o śnie dziecka? Posłuchasz go tu!

pani ambasador snu…

Wciąż szukam dla Was aktualnej, eksperckiej wiedzy w temacie dziecięcych „sennych miraży”. I tak właśnie zostałam AMBASADORKĄ kampanii JOHNSON’S® BEDTIME™  , startującej w marcu w całej Polsce. Wydarzeniu patronuje Narodowa Rada Pielęgniarek i Położnych, więc o jakość merytoryczną nie musicie się martwić. Sama liczę na duuużo poważnych tematów, dyskusji i profesjonalnego wsparcia w tworzeniu wartościowych artykułów dla WAS.

W ramach kampanii, której Ambasadoruję (jest takie słowo?), w całej Polsce odbędą się warsztaty dla rodziców, położnych, pielęgniarek, pediatrów i studentów uczelni medycznych. Podczas bezpłatnych spotkań eksperci podzielą się swoją wiedzą z zakresu psychologicznych, fizjoterapeutycznych i pielęgnacyjnych sposobów na senny rytuał, a także zaprezentują wyniki międzynarodowych badań przeprowadzonych we współpracy z pediatrami i ekspertami. Hmm, to tygryski (i niewyspani rodzice) lubią najbardziej, prawda? 😉

Warsztaty snu – pozycja obowiązkowa!

Tych, którzy mieszkają w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Katowicach, Krakowie, Gdańsku czy Wrocławiu (lub w okolicach tych miast), gorąco zapraszam na bezpłatne warsztaty z ekspertami odbywające się w ramach kampanii „Johnson’s Bedtime”. Dowiedzie się jak ważny jest sen dziecka i jak sprawić by przyszedł właśnie do sypialni waszych dzieci. Więc chyba warto, prawda? 😉

Materialy_press_kit_dziecko
Źródło: kampania Johnson’s Bedtime, której jestem Ambasadorką

Wskakujcie na stronę zapisów i łapcie miejsca bo znikają szybciutko: http://www.johnsons.babyonline.pl/zapisy 

Czego możecie się spodziewać podczas warsztatów? Przede wszystkim rzetelnej i aktualnej wiedzy z zakresy psychologii, fizjoterapii i pielęgnacji, które stosowane łącznie, tworzą wyjątkowy senny rytuał. A to właśnie on jest RECEPTĄ NA ZDROWY SEN DZIECKA. Warsztaty prowadzą świetni eksperci w tym temacie. Zobaczcie sami:

Materialy_press_kit_eksperci_02
Eksperci kampanii „Johnson’s Bedtime”

rytualny sen

Ci, co znają mój SLEEPCAST wiedzą, że ze sem to nie jest taka prosta sprawa. Ale warto korzystać ze sprawdzonych metod. Jedną z nich, opracowanych przez JOHNSON’S® , na podstawie badań*, jest trzystopniowy rytuał na dobranoc. Ma potwierdzoną klinicznie skuteczność, więc warto dać mu szansę. Jest prosty, przyjazny dziecku i rodzinie i łatwy do wykonania w domu. U mnie zadział, choć zastosowałam go na długo przed tym, zanim zostałam Ambasadorką kampanii. A poznałam go przy okazji poszukiwań treści do podcastu „SLEEPCAST”.

Na czym polega ten rytuał? W skrócie wygląda to tak:

Materialy_press_kit_ikony_kroki
Trzystopniowy rytuał senny. Źródło: Johnson’s Bedtime.

Czyli kąpiel, masaż i wyciszenie.  PROŚCIUTKIE.

Na warsztatach dowiecie się w praktyce jak go przeprowadzić. A w międzyczasie, posłuchajcie sobie o tym w jednym z odcinków SLEEPCASTU: http://mamasubiektywnie.pl/jak-pomoc-dziecku-samodzielnie-zasnac/

To nie wszystko!

Ale warsztaty to nie wszystko! Tych z was, którym nie uda się na nie dotrzeć, gorąco zapraszam do śledzenia bloga mamasubiektywnie.pl oraz moich kanałów w mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, YouTube i podcast „SLEEPCAST”. W najbliższych tygodniach będę miała dla was całą masę aktualnych, rzetelnych i sprawdzonych informacji i porad….a także parę konkursów z nagrodami.

Pozostańmy w kontakcie i rozmawiajmy o śnie naszych dzieci. Mam wrażenie, że: przespana noc malucha, usypianie przy piersi czy brak snu to tematy tabu.

Zmieńmy to, fundując sobie dawkę WIEDZY, a nie MITÓW!

Wasza,

M

*Badanie, o którym mówię to: A Nightly Bedtime Routine: Impact on Sleep in Young Children and Maternal Mood, Jodi A. Mindell, PhD; Lorena S. Telofski, BA; Benjamin Wiegand, PhD2; Ellen S. Kurtz, PhD, SLEEP, Vol. 32, No. 5, 2009