Mama subiektywnie

O śnie, rodzicielstwie bliskości i wychowaniu. Dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej

Podróż za nie-jeden uśmiech. Bezpłatny eBook dla Ciebie!

Sięgasz po przewodnik dla młodych mam (i tatusiów). Pierwsza rzecz jaką musisz o nim wiedzieć jest taka, że ….w ogóle nie potrzebujesz tego przewodnika. Szok? Zupełnie niepotrzebnie! Jesteś matką, nawet jeśli jeszcze nie urodziłaś, to twój umysł i ciało już dawno zakodowały sobie wszystkie funkcje niezbędne do sprawnego funkcjonowania ciebie i twojego dziecka.

Po co zatem miałabyś dalej czytać? Bo wierzysz (i słusznie), że przyda Ci się wsparcie, przewodnik – zarówno osoba, jak i tekst.

Lubię słowo „przewodnik” – to nie poradnik, w którym ktoś Ci …no właśnie – radzi,  a więc w pewnym sensie wkracza w twoją prywatność, mówi ci, co masz robić i jak to robić. To też nie naukowa publikacja pełna trudnych zwrotów i wyników badań naukowych. Nie. Po przewodnik sięgasz sama, kiedy chcesz czerpać inspiracje, kiedy szukasz drogi, kiedy planujesz podróż.

Skojarzenia z podróżą w tematyce macierzyństwa? Jak najbardziej trafione, moja droga! Nie tylko dlatego, że razem z rumianym bobasem w czasie swojego macierzyńskiego pokonasz pewnie dystans, którego nie powstydziłby się niejeden podróżnik, z bosonogim Cejrowskim na czele. Ale wierz mi, mamuśko, że ruszasz w najdłuższą z podróży. Ta zwana macierzyństwem nigdy się nie kończy i nie ma w niej żadnych przerw czy przestojów. To podróż za nie-jeden uśmiech, bo wierz mi – powodów do uśmiechu będzie zawsze więcej niż do płaczu. I to dla całej waszej rodziny.

To właśnie z myślą o wszystkich młodych, początkujących rodzicach stworzyłam eBook „Podróż za nie-jeden uśmiech”. Ten składający się z 5. rozdziałów, subiektywny tekst ma być wsparciem dla wszystkich młodych, niedoświadczonych, ale też poszukujących odpowiedzi czy po prostu ciekawych różnych podejść do wychowania dziecka rodziców.  Powstał z inspiracji i z myślą o mojej przyjaciółce, Belli, która została Mamą i, jak większość z nas, miała z tej okazji mnóstwo pytań i wątpliwości. Jestem zdania, że nie ma złych, czy głupich pytań jeśli chodzi o temat rodzicielstwa.

Dlatego zachęcam wszystkich, których nurtują pytania w stylu „czym są rytuały i czy w ogóle ich potrzebujemy?”, „jak ogarnąć chaos po przyjściu na świat dziecka?” czy  „kiedy wreszcie się wyśpię?” do skorzystania z tego eBooka.

Bądź silna, uzbrój się w cierpliwość i ciekawość prawdziwego obieżyświata. Weź ze sobą dobry humor i przygotuj się na nieoczekiwane turbulencje. A podobnie jak ja i wiele kobiet przed nami, zaznasz najwspanialszej podróży swego życia.

No to w drogę!

Przewodnik dla mam - poradnik dla mam

Marta

PARTNEREM eBooka jest Dekornictwo.pl, portal dla kochających wszystko co piękne . Dekornictwo.pl tym razem zadbał o piękny wygląd eBooka. Dziękuję!

12957136_10156778282375224_1016698635_n

Recenzje:

  • „Podobnie, jak Marta, nie czytałam poradników przed narodzinami mojego syna. Chyba nie byłam na to gotowa, poza tym miałam wrażenie, że wszystkie są o tym samym. Wolałam skupić się na celebrowaniu ciąży i kolekcjonowaniu nowych ślicznych ubranek. P porodzie natomiast zaczęłam słuchać innych doświadczonych matek: własnej Mamy i starszej siostry oraz koleżanek, które rodziły w podobnym okresie. Finalnie utworzyłam własną „grupę wsparcia”, która w najtrudniejszych momentach ratowała mnie przed rwaniem włosów z głowy 🙂 Dzisiaj czytając e-booka Marty widzę, że zgromadziła większość dylematów młodych mam w jednym miejscu. Zdroworozsądkowe podejście i praktyka sprawia, że „Podróż za nie-jeden uśmiech” czyta się z przyjemnością, a zawarte w niej porady – stwierdzam z całą pewnością – zostały przetestowane na niejednym niemowlaku (w tym moim pierworodnym)! Choć niektóre wydają się być nierealne do osiągnięcia, wierzcie Marcie i mi, że da się! Potrzeba jedynie cierpliwości, wiary w siebie i w swoje dziecko.Zatem jeśli chcesz mieć pod ręką kompaktowy przewodnik w trudnych macierzyńskich momentach, koniecznie zajrzyj do e-booka autorstwa Marty Andreasik. Warto! Naprawdę.”{Ola, mama 2-letniego Stasia}

 

  • „Polecam tę krótką ‚ściągę’ wszystkim przyszłym mamom, które dopiero zaczynają przygodę z macierzyństwem. Obawy przed urodzeniem pierwszego dziecka ma chyba każda nieopierzona mama, a ten krótki e-book pozwala oswoić się z tym, co je czeka. Podoba mi się forma e-booka jako zbioru doświadczeń ‚w pigułce’. Dodatkowo e-book napisany jest w taki sposób, jakbym słyszała rady przyjaciółki, a nie czytała poradę eksperta. Bardzo przyjemna lektura.” {Paulina, mama 3-miesięcznego Marcela}