Mama subiektywnie

O śnie, rodzicielstwie bliskości i wychowaniu. Dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej

Bądź mądry i…seksowny – Światowy Dzień FAS

Dziś Światowy Dzień FAS!

Co roku w Polsce u około 900 noworodków wykrywany jest Płodowy Zespół Alkoholowy – FAS. Jego negatywne skutki obniżają jakość życia i są odczuwane przez chorych każdego dnia. Tymczasem można go całkowicie uniknąć….

…. tak pisałam niedawno w jednym z tekstów dla Kompanii Piwowarskiej, w której mam przyjemność pracować. To właśnie praca „w alkoholu” (jak mówią niektórzy znajomi) uświadomiła mi jak ważną kwestią jest rezygnacja z alkoholu podczas ciąży i karmienia piersią.

Trzeźwość jest sexi

Tak uważam! Młode kobiety, również mamy, żyją w czasach, gdzie alkohol towarzyszy wielu okazjom towarzyskim – spotkanie u znajomych, obiad, wyjście ze znajomymi z pracy… A trzeźwość jest przecież sexi. Bo to wyraz samoświadomości, rozumienia w jaki sposób alkohol wpływa na organizm i „jakie są moje granice”. A mądrość, jak wiemy, również jest w cenie.

Dlatego, po raz kolejny włączyłam się w akcję Kompanii Piwowarskiej „Bądź mądry”. Tym razem podejmujemy wspólnie temat odpowiedzialnego spożywania alkoholu przez różne grupy społeczne. W tym – matki. Dziś ku temu jest idealna okazja – Światowy Dzień FAS, czyli Płodowego Zespołu Alkoholowego. Co to takiego? Jak uniknąć tego groźnego zespołu? O tym przeczytajcie na stronie www.abcalkoholu.pl

Znajdziecie tu m.in. świetny wywiad ze światowej sławy ekspertem FAS, Dr Edwardem P. Riley’em z USA.

Zobaczcie efekt mojej współpracy z Kompanią Piwowarską  – krótki manifest świadomej matki 🙂

Zdrowia!

Marta

 

 

PS. Moja współpraca z Kompanią Piwowarską przy akcji „Bądź mądry” jest całkowicie dobrowolna i nieodpłatna!